Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Muzyczna chłosta od RAT KRU - Premiera singla "Zły"

Opublikowano: 2019-11-29
item

Oto pierwszy singiel z debiutanckiej płyty duetu RAT KRU! „Zły” zapowiada album pt. „Rok Szczura”, którego premiera zaplanowana jest na 14 lutego 2020 roku. Materiał to odważne połączenie stylów muzycznych. Znajdziemy tutaj techno, rap i dużą ilość basu. Daj się porwać betonowej sambie!

RAT KRU o singlu:
"Zły" to kawałek opowiadający o drzemiącym w każdym z nas pierwotnym instynkcie, który jest nieustannie tłumiony przez cywilizację. Społeczeństwo jest stale obserwowane przez system, przez co nikt nie pokazuje swojej prawdziwej twarzy. Tworząc ten utwór tak naprawdę walczyliśmy z nudą, a nie z głodem. Wrzuciliśmy co mieliśmy do sekwencera. Obserwowaliśmy walkę memów i ikony z plastiku. Sprawdziliśmy, jaki dzieli nas dystans i powstał utwór. Szybki, bez zbędnego kombinowania. Bit wjechał Rat One’owi, kiedy był na krańcu internetu. Papa Musta obudził się z tekstem w ręku. Do dziś nie wiemy, jak to się stało.

Zobacz klip do singla „Zły”


Pod koniec 2018 roku RAT KRU stało się częścią projektu My Name Is New powołanego przez wytwórnię Kayax poświęconemu debiutującym artystom solowym i zespołom. W ramach projektu artyści wydali trzy single - "Plantacje", "Tempra Samba" oraz "Hordo". Poznański duet wziął udział w licznych projektach specjalnych realizowanych przez inicjatywę My Name Is New. Artyści jest laureatami konkursu festiwalu Naturalnie Mazury, którego nagrodą główną było nagranie płyty w wytwórni Kayax.

RAT KRU to zagubione ogniwo polskiej elektroniki. Odważnie balansują na granicy sztuki i kiczu nigdy jej jednak nie przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Fest Festival), jak i na tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival). Ich pierwsza płyta "RAT" łączy dub, hip-hop i elektronikę. Wydana w maju 2019 roku EPka zapowiada płytę, która ukaże się nakładem Kayaxu w lutym 2020 i odmieni oblicze polskiej muzyki.

"Zły" we wszystkich serwisach streamingowych: https://KayaxMusic.lnk.to/ZlyFB

RAT KRU
Facebook: https://www.facebook.com/ratkru/
Instagram: https://www.instagram.com/ratkrumusic/?hl=pl

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR

Najnowsze wydawnictwa

Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos
Nosowska
BASTA [winyl]