Warning: file_get_contents(http://youtube.com/get_video_info?video_id=9HGIeZQ8Eqk) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 429 Too Many Requests in /index.php on line 1121
Kayax
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Barbara Wrońska

Barbara Wrońska - Dom z ognia
powrót

kategoria: pop
typ: CD

kup

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę. Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem.

Miesiąc temu premierę miał pierwszy singiel zapowiadający płytę „Dom z Ognia”  - „Nie czekaj” - to przebojowa piosenka, która pokazuje różnorodność brzmień jakie znajdziemy na pierwszym solowym albumie Barbary Wrońskiej.

Na płycie „Dom z ognia” znajdziecie piosenki zaśpiewane po polsku. Warstwa liryczna porusza intymną sferę przeżyć autorki, odnoszącą się do związków i przyjaźni. Barbara w swoich piosenkach przeprowadza słuchacza przez historie za pomocą różnorodnych brzmień, faktur, zmysłowości głosu, czasem jego zadziorności by pokazać obraz pięknej, pełnej życia kobiety, która śpiewa to, co czuje. To bardzo osobista wypowiedź. Każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę, ale jedno jest wspólne - każdemu towarzyszą silne emocje. Wyśpiewane słowa zostały ubrane w piękne brzmienia lat 60. i 80. przeplatane elektroniką, czasem muzyką filmową, co powoduje mieszankę wybuchową i rzuca na kolana. Wrońska śpiewa  żarliwie  a czasami z przejmującym chłodem w głosie. Jedno jest pewne, ta płyta to poruszające dzieło artystki, przemyślane ale także bardzo osobiste. Trudno opisać słowami album - należy posłuchać całej opowieści.

Barbara Wrońska:
„Płyta Dom z ognia to mój debiut i tak się czuję! Ponieważ to spełnienie mojego wielkiego marzenia, miałam ogromną radość z jej tworzenia. Robiłam ją spontanicznie, intuicyjnie i w zgodzie z tym co czuję. Mierzyłam się na niej z produkcją muzyczną, kompozycją a także warstwą tekstową jak i śpiewem. Nie było łatwo, ale zależało mi na tym żeby zabrzmieć inaczej niż dotąd i udało się. Cały album jest przełomem zarówno kompozycyjnym jak i wokalnym w mojej twórczości."

Album Dom z ognia zawiera 10 piosenek:
Rozmowa
Nie czekaj
Koniec lata
Nieustraszeni
Abstrakcja
Dom z ognia
Prosta droga
Depression
Odnajdź mnie
Blask

Teledyski

Inne wydawnictwa

Barbara Wrońska
Dom z ognia