Warning: file_get_contents(http://youtube.com/get_video_info?video_id=OJ7kYqsOTig) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 429 Too Many Requests in /index.php on line 1121
Kayax
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Swiernalis

Swiernalis - Drauma
powrót

kategoria: muzyka autorska
typ: CD

kup
Swiernalis to 27-letni elegant nihilista. Jego życie to gotowy scenariusz smutnego dramatu, którego fragmenty można poznać wsłuchując się w teksty, jak i opowieści snute niskim głosem podczas koncertów.

Tworzy zupełnie sam – zarówno muzykę, jak i przejmujące teksty, które opisują różne etapy jego życia - kłótnie z kobietami, nocne przygody, stanowiące tło dla barwnego opisu społeczeństwa. Od czasów szkolnych nie przepada za pracą w grupie, dlatego gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, choć w domu ma także trąbkę i dwa akordeony. Muzycznie można by przypisać Swiernalisa do kilku gatunków, ponieważ wymyka on się wszelkim kategoryzacjom. Stworzone przez niego aranżacje, zawierające ogromne pokłady nostalgii, uległy transformacji w ciemnym studiu nagraniowym, ukrytym w pewnej z łódzkich piwnic za pomocą Pawła Cieślaka.

Jego debiutancka płyta zawiera dziesięć bardzo klimatycznych kompozycji, w tym singiel „Sierść” i drugi - „Dzikie palmy”, który opowiada historię niezwykłej, toksycznej fascynacji dwojga ludzi.  Na płycie pojawia się Zabrocki, który nagrał niepokojącą partię saksofonu w smutnej balladzie „Chłopiec z papierosem”, a także Artur Chołoniewski z zespołu Terrific Sunday, który dodał rytmiczności w utworze  „Wściekłość i wrzask”.

Tracklista:
1. Ptak
2. Sierść
3. Ewolucja skrzydeł
4. Chłopiec z papierosem
5. Wstyd
6. L.U.C.A.
7. Kolekcja piękności
8. Dzikie palmy
9. Dwie do północy
10. Wściekłość i wrzask

Teledyski

Inne wydawnictwa

Swiernalis
Psychiczny fitness
Swiernalis
Drauma