Warning: file_get_contents(http://youtube.com/get_video_info?video_id=ZpXzyw4s-aE) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 429 Too Many Requests in /index.php on line 1121
Kayax
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

KRÓL

KRÓL - Przez sen
powrót

kategoria: muzyka alternatywna
typ: CD

Błażej Król od pięciu lat z pewną niepokojąca systematycznością nawet dla siebie samego wydaje płyty. W 2016 oznacza to trzeci solowy album - "Przez Sen".
Płyta, oprócz oczywistej inspiracji wyjawionej w tytule nie przynosi ze sobą żadnej instrukcji obsługi. Mówi Błażej: “Chcieliśmy ułatwić trochę dziennikarzom i słuchaczom i próbowaliśmy z najbliższymi trochę naprowadzić i opowiedzieć o czym i jaki jest to album ale nie potrafimy...”
Zmienia się brzmienie, zmieniają inspiracje, ale także w tym zaplanowanym jako zwarta całość słuchowisku Króla nie można pomylić z nikim innym.
Miłych snów.

***

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.
Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla pozostaje pozycją na wskroś autorską. Za tę odrębność jest coraz szerzej doceniany. Ostatni rok działalności przyniósł mu Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki.

Tracklista:
01. Sen 289
02. Daj się uśpić
03. Jawa
04. Sen 2786
05. Dla zabawy
06. Jedno z nas
07. Sen 4
08. Nie płacz
09. Za duże / za bardzo
10. Nie waż się
11. Sen 49


Teledyski

Inne wydawnictwa

KRÓL
Przez Sen (Winyl)
KRÓL
Przez sen
KRÓL
Wij
KRÓL
Wij - WINYL