Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

 - Uchem po mapie
powrót

kategoria: kompilacje
typ: CD

Uchem Po Mapie - wyjątkowa podróż do muzycznych zakątków całego świata. Nakładem Kayax właśnie uazała się wyjątkowa kompilacja pt „Uchem Po Mapie” prezentująca najciekawsze dźwięki kultur całego świata. Jej twórcami są Luis Andino Velez i Piotr Gronau autorzy popularnej audycji w radio Pin. Audycja swoją premierę miała jeszcze w Radiu Kolor za czasów Manna i Materny. Obecna była również na antenie Radiostacji (nadawana była głównie w czwartkowe i środowe wieczory), żeby trafić w końcu do RADIA PIN gdzie Luis Andino Velez i Piotr Gronau od wielu lat – z sukcesem przekonują, że w ich audycji można podróżować 'uchem po mapie' dookoła kuli ziemskiej. Nie ma ograniczeń stylu czy gatunku muzyki. Można tu posłuchać zarówno artystów stricte ludowych jak i jazzowych. Wzajemne przenikanie kultur, wspólne projekty muzyczne ludzi pochodzących z różnych krajów, czerpanie z tradycji i przekład na nowoczesną formę wyrazu , egzotyczne dźwięki i instrumenty muzyczne to najpiękniejsze co muzyka sobą prezentuje. A że najbardziej lubimy tę muzykę, której nie znamy sprawia nam radość wyszukiwanie nieznanych szerzej artystów i przedstawianie ich dokonań na antenie."„Kiedy Autorzy cyklu „Uchem po mapie” zgłosili się do kierowanego wówczas przeze mnie Radia Kolor, uznałem ich hobby za interesującą ciekawostkę, ubarwiającą ofertę muzyczną stacji. Dzisiaj, po latach, ta „ciekawostka” urosła, moim zdaniem, do rangi prawdziwej pasji odkrywania i pokazywania muzyki innej niż ta komercyjnie wokół promowana. Warto zajrzeć do fascynującego świata nagrań i artystów nieobecnych w „dobrych sklepach muzycznych” i „czołowych stacjach radiowych”.Polecam.

WOJCIECH MANN

Najbardziej lubiłem specjalne wydania "Ucha". W święta Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia przed południem zajadając się regionalnymi, zapewne, smakołykami, popijając śladowymi ilościami wykwintnych, acz domowej roboty trunków, uruchamiali radiowy teatr wyobraźni połączony z wycieczką za darmo po całym świecie. Brakuje mi teraz w te tak nieczęste dni tego unikatowego klimatu. Najkrótszych przelotów z Warszawy do Afryki, a stamtąd do Latynoameryki. Było cieplej, dzięki.

Paweł Sito, dyr.progr. Radiostacji 1998-2001

Kiedy przyniesiono mnie w dyrektorskiej teczce do Radiostacji,w dodatku z RMF-FM łatwo nie było. Pamiętam, że próba zorientowania sie w kolejnych egzotycznych pozycjach ramówki wymagała samozaparcia i samodyscypliny. Kiedy na oceanie chaosu zaczęły pojawiać się wyspy nadziei, najpierw zauważyłem bardzo cwany i łatwy do zapamiętania tytuł, który natychmiast skojarzyłem z eklektycznym pomysłem na muzykę przy której Cejrowski jest monotematycznym punkiem albo trashem. Kolorowo było. I jakoś tak mądrzej. Wiedzieli co puszczają i dlaczego. Nisza z górnej półki. Rekomenduje.

Piotr Metz (RMF FM, Radiostacja, Trójka, Machina)

Ta płyta, to skalp inżyniera Mamonia (lubiącego tylko te piosenki, które zna). Luis i Piotr długo tropili drania. Przemierzali kręte ścieżki brzmień ze wszystkich części świata. W końcu go dopadli: stworzyli audycję, wokół której zebrało się grono osób lubiących muzyczne zaskoczenia i odkrycia. Gratuluję. Cieszę się, że prowadzone przeze mnie radio mogło mieć w tym swój udział.

Emil Marat (dyrektor programowy, Radio PiN)

Inne wydawnictwa

Music 4 Queers & Queens
Kundel
WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Q YA VY
SKŁADAK
Sławek Jaskułke - Sea
Stalgia
Night in Calisia 2LP
Marcin Wyrostek & Coloriage
Laudatores Temporis Acti
Uchem po mapie
Dezerter Miscarried Generation?
Dezerter poroniona generacja?
Kayax Moves 2003-2009 - DVD
Kayax Sounds vol.1
DoReMiFaSoFA
Wymixowanie
HOMOXYMORONOMATURA
Many Stylez
Haelucenogenoklektyzm - przypowieść o ...
FRIENDLY BEATS - Grooves & Moves
Infinity
Ryś
Play
Do Not Disturb 2
Rozmowy Nocą
Time Ruines